Kaan diyor ki “It’s Happening.”

Kaan diyor ki “It’s Happening.”

Harry Potter izlememiş olanımız neredeyse yoktur. Peki “Muggle”lar’ın da Quidditch oynadığından haberiniz var mıydı? Kaan Bolat devam eden Sordum, Cevaplandı köşemizde bize Quidditch ve yeni kurdukları marka Happening hakkında gelişmelerden bahsediyor.

-Kaan kısaca kendinden bahsedebilir misin?

Adım Kaan Bolat, Adana’da doğup büyüdüm. ODTÜ yer sistem bilimleri bölümünde iklim değişikliği ve enerji ekonomisi üzerine doktora yapıyorum. Aynı zamanda ODTÜ’de kurulmuş olan Unicorns Quidditch topluluğunun koçu ve oyuncusuyum. Happening markasının üç ortağından biriyim. Aslında ODTÜ kimya mühendisliği mezunuyum, üniversiteye ilk geldiğimde aklımda girişimciliğe dair bir plan yoktu ve bana bugün yaptığım şeyleri yapacağımı söyleseler inanmazdım. 🙂 Her orta sınıf ailenin çocuğu gibi isteğim bir an önce mezun olup çalışmaktı. Fakat üniversitede vakit geçirdikçe bu hayatın bana hiçbir zaman uymayacağını gördüm; benim için en önemli şeyin kendi zamanımı istediğim gibi yönetebilmek olduğunu fark ettim. Bunun bir lüks olduğunun farkındayım ve bugün yaptığım her şeyi buna sahip olabilmek adına yapıyorum.

-Happening ekibi neler yapıyor?

Happening markası Türkiye’de çeşitli üreticilerle çalışarak ürettiğimiz spor tekstili ürünlerini başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerine ihraç eden ve Türkiye içinde satan bir oluşum. Happening ekini üç kurucu ortak, dört kişilik bir tasarım takımı, iki sosyal medya uzmanı ve dört kişi bölgesel çözüm ortağıyla beraber çalışan bir ekip. Diğer iki ortağım da İTÜ’de tekstil mühendisi,biri üretime bakarken diğeri satışla ilgileniyor. Ben ise iş geliştirme ve insan yönetimi ile ilgileniyorum. Kurucu ortaklar olarak hepimiz Quidditch oyuncularıyız, spordaki aktif kariyerimize devam ediyoruz. Tasarım ekibimizde hem quidditch hem frizbi oynayıp üniversite okuyan öğrenciler var, mesleklerine bakış açılarını geliştiriyorlar. Deneyimden ziyade işini tutkuyla yapacak insanları tercih ediyoruz.

-Qudditch ve Happening nasıl birbirini etkiledi?

Aslında tüm hikaye Quidditch ile başladı. Biz takımımızı ilk kurduğumuzda forma yaptırmak için çeşitli yerler ve kişiler ile görüştük, istediklerimizi istediğimiz zamanda teslim alabilmek bizden çok fazla zaman ve enerji alıyordu; daha çok insan ve takım tanıdıkça çok fazla insanın benzer problemler yaşadığını gördük. Spor kültüründen gelen insanlar olarak bir sporcunun yalnızca yaptığına odaklanmasını, bunu yapıyorken kendini rahat ve iyi ifade edebildiği ürünler giymesini sağlamak amacıyla yola çıktık. Yaptığımız işlerden oldukça mutluyuz, beraber çalıştığımız insanların mutluluğunu gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Happening markasını büyütmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Devamında neler olacak? İnsanlar sizi nereden takip edebilir?

Hedefimiz daha da büyümek, daha çok spora ve ülkeye yayılmak tabii ki. 🙂 Happening’i gündelik bir spor markasına çevirmeyi çok istiyoruz. Bize aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

Website: https://happeningsport.com

Instagram: @happeningsport

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s